راه اندازی سایت فروشگاهی موضوع داغ همه فروشگاه هایی شده است که در تلاش اند تا راه دیگری هم برای کسب و کار خود پیدا کنند و می خواهند محصولاتشان را به اینترنت بکشانند.

برخلاف تصور عموم، دیگر فروشگاه های فیزیکی جوابگوی نیاز های عموم نیستند و در چند سال اخیر شاهد تغییر عقیده عده کثیری از مردم بوده ایم که فروشگاه های اینترنتی را به فروشگاه های فیزیکی ترجیح دادند.

فروشگاه های اینترنتی

راه اندازی سایت فروشگاهی
راه اندازی سایت فروشگاهی

اگر شما هم یک فروشگاه دارید و یا هنوز اقدام به راه اندازی فروشگاه فیزیکی نکردید، چرا فروشگاه اینترنتی را امتحان نمی کنید؟

راه اندازی سایت فروشگاهی علاوه بر سادگی کار، نیاز به تهیه مجوز ها و استفاده از قابلیت هایی است که به سایت اعتبار می دهند.

1. شما برای دریافت اعتماد الکترونیکی، باید به سایت enamad بروید.

البته می توانید بدو این مجوز شروع به کار کنید، اما ممکن است به اعتماد مشتریانتان صدمه بزند و در خرید از شما تردید کنند.

2. ترافیک سایت یا همان رنکینگ گوگل یکی از مهم ترین دغدغه های فروشندگان و مشتریان است.

علاوه بر مزیت های رنک بالا، مشتریان هم به حقیقی بودن فروشگاه پی می برند و شما این شانس را دارید تا بهتر و سریع تر از سایت هایی با رنک پایین، دیده شوید.

3. درگاه های پرداختی برای سایت خود دارید؟

مشتری برای اینکه به شما اعتماد کند، درگاه های پرداختی سایت را ارزیابی خواهد کرد.

درگاه پرداختی یکی از مجوزهای خرید و فروش اینترنتی است و سایت شما توسط درگاههای معتبر به رسمیت شناخته می شود.

این قابلیت را می توانید از طریق بانک به صورت مستقیم و یا با کمک سایت های واطه ای تهیه و نصب کنید.

4. سبد خرید یکی از قابلیت های چند منظوره است که همه خرید های مشتریان را نمایش می دهد، قیمت کل آنها را با مالیات محاسبه می کند و تخیف های محصولات را محاسبه می کند.

فروش اینترنتی چگونه است؟

فروش اینترنتی شاید راحت به نظر برسد، اما در واقع کمی دشوارتر از فروش حضوری است و باید همه نکات فروش را با احتیاط بالا رعایت کنید و برای راه اندازی سایت فروشگاهی اطلاعات دیجیتال مارکتینگ خود را تقویت کنید.

اما چه معیارهایی برای فروش اینترنتی وجود دارد؟

  • اعتماد سازی کنید.

می توانید با قرار دادن باکس نظرات، از مشتریانتان بخواهید چند کلمه در مورد محصولی که خریداری کردند صحبت کنند تا مشتریان جدید به این آگاهی برسند که محصولات شما واقعا به دستشان خواهد رسید.

  • پای بند کردن مشتری

طرز برخورد، زمان پاسخ گویی و حتی ارزشی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مشتری می دهید اهمیت زیادی دارد و باعث می شود در برخورد اول یک دید کلی نسبت به فروشگاهتان پیدا کند.

پس اگر زمان پاسخگویی ندارید یا از صبر زیادی برخوردار نیستید، می توانید یک بازاریاب استخدام کنید تا مشتریان را از دست ندهید.

  • اطلاعات ناقص ممنوع

مشتریان شما که در مورد محصولاتتان آگاهی ای ندارند، بلکه این اطلاعات را شما باید در اختیارشان قرار دهید.

مشتری که به صورت حضوری مراجعه می کند، می تواند با لمس و دیدن مستقیم انتخاب کند اما مشتریان فروشگاه اینترنتی باید از جنس، قابلیت و همه ریز جزئیات محصول اطلاع پیدا کنند، در نتیجه در راه اندازی فروشگاه اینترنتی از هیچ جزئیاتی چشم پوشی نکنید.

  • به صورت واضح در مشخصات قیمت را ذکر کنید.

شاید در فروش تلفنی، اول از همه بحث قیمت را پیش نکشید و این روش خوبی باشد، اما در فروش اینترنتی اصلا ایده جذابی نیست و به ضرر خودتان تمام می شود.

نه تنها در سایت، بلکه در فضاهای مجازی هم قیمت را در زیر محصولات ذکر کنید، البته اگر بخواهید در دایرکت و به صورت خصوصی قیمت را بگویید، به احتمال 70 درصد، مشتری را از دست خواهید داد، چون این حس را به او می دهید که قرار است کلاهی بر سرش بگذارید که برای دانستن قیمت باید هفت خان رستم را بگذراند.

  • راه هر بهانه ای را ببندید.

ممکن است از بعضی مشتریان بشنوید که راحت تر اند که مبلغ را به صورت حضوری پرداخت کنند و یا هر مشکل دیگری که مانع خرید آنها می شود.

برای این موانع هم چاره اندیشی کنید تا بتوانید راهکاری مقابل مشتریانتان قرار دهید. این شیوه ها، نشان می دهد که شما به مشتریانتان اهمیت می دهید و در نتیجه به فروشگاه اینترنتی شما هم کمک می کند.

مراحل راه اندازی سایت فروش

در اولین قدم، برای راه اندازی سایت فروشگاهی نیاز به تهیه دامین و هات دارید.

دامین

دامین یا همان دامنه سات نام سایتی است که انتخاب می کنید و از نام دامنه و پسوند تشکیل می شود.

هاست

هاست، بستر سایت است که محصولات و محتوای خود را باید روی آن بارگذاری کنید.

برای تهیه دامین و هاست به دو روش می توانید اقدام کنید:

1. از متخصصین طراحی سایت بخواهید یک سایت را برایتان راه اندازی کنند، که از جمله فعالیت های آنها شامل بارگذاری هاست و انتخاب یک دامین مناسب است.

2. به سایت های فروش هاست و دامین مراجعه کرده و یک دامنه مناسب و هاست موردنظر را انتخاب و خرید کنید.

سیستم مدیریت محتوا

سیستم های مدیریتی محتوا اغلب به صورت رایگان نصب می شوند، اما چیزی که بیشتر اهمیت دارد کار با این سیستم ها است ک با استفاده از آنها، موجب پیشرفت سایت شوید.

سیستم های مدیریتی محتوای فروشگاهی، قابلیت استفاده از قالب های آماده ارائه محصولات را به شما می دهند، با این حال می توانید از قالب های آماده سیستم های مدیریتی چشم پوشی کنید و به صورت تخصصی یک قالب منحصر به فرد طراحی کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدون این 3 ابزار، کاملا غیر ممکن است، البته ابزارهای دیگری نیز لازم هسات مثل لوگو که البته بدون آن هم می توانید سایت را راه اندازی کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

برای مطالعه در ارتباط با سایت های وردپرسی روی این جمله کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *